راهنمای خرید کف ال ای دی

0 بازدید / 1396/06/26

هنگام خرید کف ال ای دی چند نکته اساسی و ضروری وجود دارد که در این مقاله سعی بر این است که با ذکر این نکات بتوانیم با دیدی روشن خرید کنیم.

* اولین مشخصه یک کف ال ای دی ساختار و ظاهر آن میباشد ، در حال حاظر کفپوش های ال ای دی با سه نوع سطح شیشه، فلکسی و های پک عرضه میشوند که ظاهر اصلی این کفپوش ها را تشکیل میدهند.در این بین کف ال ای دی های با ساختار سطح شیشه شکیل تر هستند و هارمونی بهتری با سالن پیدا می کنند و سطوح های پک از نظر شکل ظاهری در رده آخر قرار میگیرند.از نظر جنس بدنه نیز از سه ساختار متفاوت باکس فلزی ، باکس ABS و پروفیل شبکه بندی شده مورد استفاده قرار میگیرد. کف ال ای دی های باکس ABS (پلاستیک فشرده) به دلیل سبک بودن قابلیت پرتابل بهتری نسبت به کف ال ای دی های با بدنه فلزی دارند همچنین این نوع از پیست رقص ها به دلیل عدم خوردگی در برابر اب و رطوبت شاخصه ضد آب بهتری نسبت به مدل های با بدنه فلزی دارند.

* دومین مشخصه مهم در کف ال ای دی ، تراکم پیکسل یا تعداد ال ای دی در متر مربع میباشد ، به هر میزان که تراکم ال ای دی ها بیشتر باشد تصویر و افکت نمایشی نیز با وضوح بیشتری قابل رویت هستند.از این لحاظ میتوان کف ال ای دی ها را به دو دسته کف ال ای دی های افکت پذیر و کف ال ای دی های تصویری دسته بندی کرد که کف ال ای دی های تصویری معمولا تراکم پیکسل بالاتر از 2000 پیکسل در متر مربع دارند که این تراکم پیکسل قابلیت نمایش فیلم و افکت های تصویری را به طور مستقیم از لپتاپ فراهم می آورد.از طرف دیگر کف ال ای دی های افکت پذیر معمولا به صورت آفلاین عمل میکنند و افکت ها بر روی مموری از قبل  ذخیره شده اند.از لحاظ قیمت نیز قیمت کف ال ای دی های تصویری به مراتب بیشتر از قیمت کف ال ای دی های افکت پذیر میباشد.

* سومین مشخصه اساسی کف ال ای دی ٔ قابلیت پرتابل شدن میباشد. کف ال ای دی های پرتابل ْ قابل نصب و راه اندازی در مدت زمان بسیار کوتاه تری نسبت به کف ال ای دی های ثابت هستند که این قابلیت در اجاره کف ال ای دی بسیار اهمیت دارد. نصب و راه اندازی سریع امکان اجاره کفپوش ال ای دی را فراهم می آورد.

*چهارمین نکته در خرید پیست رقص ، مقاومت محصول در برابر آب و گرد و غبار می باشد . مقاومت یک وسیله الکترونیکی در برابر آب و گرد و غبار با استاندارد  IP اندازه گیری میشود که با دو رقم مشخص میگردد که رقم اول مقومت در برابر گرد و غبار و رقم دوم مقاومت در برابر آب را نشان میدهد. که هر چه  مقدار این ارقام بالاتر باشد مقاومت وسیله در برابر آب و گرد و غبار بیشر میشود.

این مقاله در حال تکمیل شدن میباشد...

اشتراک گذاری
منبع
برچسب‌ها پیست رقص ال ای دی کف ال ای دی کفپوش ال ای دی

نظرات

نام کد امنیتی